Poszerzyliśmy naszą ofertę o produkty typu kontenery oraz pojemniki do transportu wózkiem widłowym. Zapoznaj się ze szczegółami klikając tutaj.
wiedza techniczna
Wypadki z udziałem wózków widłowych można podzieli na te które związane są z najechaniem wózka na człowieka lub przeszkodę, oraz te które związane są z niewłaściwym rozmieszczeniem ładunku. Tu wchodzą zagrożenia związane z dynamiką jazdy np. zsunięcie się ładunku, wywrócenie wózka na skutek zbyt gwałtownych manewrów oraz statyczne, gdy wózek jest niewłaściwie obciążony.
Branża rolna jest tą, która przez długi czas nie widziała szerszych zastosowań dla wózków i widłowych. Przez wiele lat królowały głównie ładowacze czołowe z widłami paletowymi. Jednak coraz większa organizacja prac produkcyjnych w rolnictwie i postęp techniczny wózków widłowych jest tym miejscem gdzie potrzeby spotykają się z możliwościami.
Decyzja o zakupie wózka widłowego to zawsze spory problem dla firmy. Głównym kryterium są oczywiście potrzeby firmy, a więc do czego i jak często wózek będzie używany a po drugie jake są możliwości sfinansowania takiego zakupu.
Najczęstszym zastosowaniem wózka widłowego jest przenoszenia ładunków na paletach przy użyciu wideł. Na tym jednak nie kończą się możliwości wykorzystania wózka widłowego – jeżeli Firma zainwestowała pieniądze w zakup wózka widłowego warto zastanowić się nad wykorzystaniem go do zadań dodatkowych w firmie.
Coraz częściej na magazynach spotykamy się z regałami wysokiego składowania. Jest to odpowiedź na wciąż rosnące ceny powierzchni magazynowych. W polskich przepisach dotyczących BHP brak jest jakiejkolwiek definicji regału wysokiego składowania lecz przyjmuje się, że w ten sposób nazywane są regały o wysokości powyżej 1,8 m. Niekiedy wysokość regałów sięga nawet kilkunastu metrów.
Wózki widłowe niejednokrotnie muszą być dostosowane do specyficznych warunków pracy. Jedne z najbardziej rygorystycznych wymagań stawia branża spożywcza. Wózek widłowy musi spełniać między innymi normy związane z emisją spalin, poziomem hałasu, odpornością na korozję a także niejednokrotnie na działanie niskich temperatur czy obecność środków chemicznych.
Coraz częściej osoby kupujące wózek widłowy wyposażają go w osprzęt dodatkowy. W niektórych przypadkach osprzęt jest konieczny a w innych jego zastosowanie zwiększa wydajność lub poprawia bezpieczeństwo pracy.
Wózki widłowe często są intensywnie eksploatowane w firmach. Pracują w bardzo różnych środowiskach, czasem bardzo wymagających. Utrzymanie ich w stałej gotowości technicznej i bezpieczeństwo pracowników wymaga profesjonalnego podejścia, a przecież nie każda firma może zapewnić odpowiedni serwis na miejscu.
Opony pneumatyczne oraz super elastyczne (pełne) w wózkach widłowych montowane są na takich samych felgach. W przypadku zmiany rodzaju ogumienia (o tym samym rozmiarze) nie jest wymagana wymiana felg. Trzeba jednak zwrócić uwagę na typ felgi tzn. czy mamy felgę skręcaną z dwóch połówek czy felgę jednoczęściową oraz w przypadku felgi jednoczęściowej czy ma ona pierścienie zabezpieczające przed zsunięciem opony z felgi.
- 1
- 2