Chwytaki do beczek do wózka widłowego

Chwytaki do beczek do wózka widłowego

to niezastąpione rozwiązanie przy pracach przeładunkowych i transportowych beczek wózkiem widłowym.

Niezalenie czy specyfika pracy polega na transporcie beczek ich rozładunku czy załadunku z palet najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie chwytaka do beczek współpracującego z wózkiem widłowym.

Zastosowanie chwytaków do beczek do wózka widłowego

Chwytaki do beczek do wózków widłowych służą do transportu materiałów przechowywanych w beczka zarówno stalowych jak i z tworzywa sztucznego.

Transport beczek odbywa się w pozycji pionowej co gwarantuje, że beczka nie otworzy się i ładunek nie wydostanie się na zewnątrz.

Sprawdzają się zarówno w przemyśle spożywczym jak i w przemyśle ciężkim wszędzie tam gdzie mamy potrzebę transportowania oraz układania na palety bądź regały ciężkich beczek. Stosowane są zarówna na halach produkcyjnych jak i magazynowych.

Niewątpliwą zaletą chwytaków do beczek jest automatyczne zamocowanie oraz zwolnienie z chwytaka bez konieczność opuszczania wózka widłowego przez operatora i jego pracy manualnej. Beczka jest chwytana za górną krawędź za pomocą samozaciskających kleszczy.

Transport beczek przy użyciu chwytaka zapewnia bezpieczny transport ładunku wózkiem widłowym oraz umożliwia magazynowanie beczek na regałach jak również ułatwia załadunek na auta zarówno dostawcze jak i ciężarowe.

Nasza oferta chwytaków do beczek

Oferowane przez nas chwytaki do beczek przystosowane do współpracy z wózkiem widłowym wykonane są ze stali i zapewniają bezpieczną i szybką pracę podczas podnoszenia, transportu oraz w przypadku chwytaków obrotowych opróżnianie beczek.

Wykonywane przez nas chwytaki można podzielić ze względu na:

ilość transportowanych jednocześnie beczek:

 • chwytak na jedną beczką
 • chwytak na dwie beczki

typ transportowanych beczek:

 • chwytak do beczek stalowych
 • chwytak do beczek z tworzywa sztucznego

sposób montażu w wózku widłowym:

 • chwytak do beczek montowany na widłach
 • chwytak do beczek montowany bezpośrednio na karetce wózka widłowego

Nasze chwytaki wyposażone są w dolne odboje stabilizujące beczki wykończone są gumą która zabezpiecza przed uszkodzeniami transportowane beczki oraz amortyzuje drgania podczas transportu po nierównej nawierzchni.

Oferujemy również chwytaki obrotowe umożliwiające opróżnianie beczki uniesionej przez wózek widłowy. Taki chwytak umożliwia w sposób kontrolowany opróżnianie beczek.

Beczka chwytana jest stalowym kołnierzem blokowanym klamrą. Obrót beczki odbywa się przy użyciu przekładni obrotowej obsługiwanej korbą. Przekładnia posiada mechanizm samoblokujący zabezpieczający przed niekontrolowanym obrotem beczki.

Wszystkie nasze chwytaki do beczek:

 • posiadają niezbędne dokumenty wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego
 • spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE
 • są wykonane zgodnie z PN-ISO 3691
 • spełniają wymagania zawarte w normie EN1726:2001i EN1551:2002.
 • posiadają stosowną tabliczkę znamionową

Zalecenia przy pracy z chwytakiem do beczek

Bezwzględnie trzeba zadbać o właściwe zamocowanie beczki przez kleszcze chwytaka.

Nie można przeciążać nośności chwytaka.

W przypadku chwytaka do dwóch beczek należy zawsze unosić dwie beczki.

Należy możliwie stabilnie transportować beczki, nie wolno ich kołysać ani ciągnąć po podłożu.

Nie można przebywać w pobliżu podnoszonych beczek zarówno pustych jak i z ładunkiem, kategorycznie też zabrania się przechodzenia pod podniesionymi beczkami.

Chwytak do beczek powinien przechodzić okresowe przeglądy stanu technicznego jak również stan osprzętu powinien być kontrolowany przed każdym użyciem. Podczas oględzin należy skontrolować:

 • stan spoin łączących elementy

 • stan zaczepu

Naprawy oraz przeróbki wykonywane bez fachowej wiedzy oraz profesjonalnego sprzętu mogą uszkodzić osprzęt i wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowania.


Zaufali nam